2013 Saç Rengi Modası


2013 saç rengi modası (4)

2012’de çok moda olan bakır renkli saçlar bu yıl yerini vişne çürüğü ve bordoya bırakıyor!

Derin bir kırmızı, gizemli bir koyuluk ama frapan bir tonlama işte bütün mesela bu olacak 2013 yılında!

2013 saç modasına damga vuracak trend asıl olarak ombre saçlar ancak rengârenk bir saç profiline sahip olmak istemeyip de tek renk tercih edenler için bordo tonları son derece popüler olacak!

Bordo ya da vişneçürüğü saç, renk teknik olarak bir kızıl saç tonudur diyebiliriz.

Bu isimle anılan bin bir çeşit bordo ve kızıl tonu olduğu için kuaförünüze bu rengin hangi versiyonunu istediğinizi tam olarak anlatabilmeniz için mutlaka elinizde örnek bir resimle gitmenizi tavsiye ederim!

Öncelikle baştan söyleyeyim vişne çürüğü tonlu kızıl saçlar her ten rengi ile uyumludur. Prensip olarak rengin tonu açıldıkça cildinizin de tonu açılmalıdır dolayısıyla koyu renk esmer bir tene sahipseniz koyu bordo tonlarını denemenizi tavsiye ederim.

Aksi halde bordodan vişneçürüğüne doğru açık tonlara gittikçe çikolata alt tonlu esmer cildiniz saçınızla uyumsuz durmaya başlayacak ve saçınız tıpkı bir perukmuşçasına yapay bir görünüm yaratacaktır.

Güzel koyu tonlu saçlarınızı değiştirmek için albenili parlak koyu kızıl, bordo ve bunların biraz daha içerisinde viole tonu barındıran versiyonu olan koyu vişne çürüğünü denemenizde yarar var diyorum!

Açık renk tenliler ise en cafcaflı vişne çürüğünü de koyu tonlamaları da başarı ile taşıyabileceklerdir.

Göz rengi açısından ise yine tüm renkler bu saç tonları ile uyumludur. Ancak makyaj söz konusu olduğunda bordo saç tonlarınızın çerçevelediği bir yüz ile bilhassa yeşil, kobalt mavisi ve mor tonları ile harikalar yaratabilirsiniz.

Sonrasında ise mutlaka göz makyajı tercihlerinizde yeşil, mor ve mavi tonlarına yer verin. Böyle canlı renkte göz makyajı yaptığınızda ise rujununuzun rengini doğal iddiasız tonlardan seçmeye özen gösterin!

Bordo rengi saçlar için bir diğer makyaj tavsiyem ise beyaz ve ışıltılı göz makyajıeşliğinde şeffaf ve doğal bir makyaj stili tercih etmeleri. Bu stil ile meleksi bir görünümesahip olabilirsiniz.

Biraz daha detay vermek gerekirse yüzümüzü berrak ve aydınlık bir tonda fondötenile mükemmel bir tuval hâline getiriyoruz. Gözlerimize hafif pırıltılı bir beyaz farsürüyoruz.

Üzerine siyah eyelinerımızı çekiyoruz ve ardından beyaz simli veya açık gümüş simli farlardan göz makyajımızın çevresini gölgelendiriyoruz. Üzerine de siyah maskaramızı sürüyoruz.

Son olarak pırıltılı sim taneli şeffaf veya açık pembe tonlarında bir lipgloss ve yanaklarımıza aydınlatıcı bir etki vermesi açısından pırıltılı hafif renkli bir allık ile makyajımızı tammalıyoruz.

Simli ve pırıltılı makyajlar yaparkenpüf nokta; profesyonelce çalışmaktır! Simli farı gözüme süreyim derken farınızı yüzünüzün başka bölgelerine toz halinde düşürmemeye, boyayacağınız alan dışına taşmış simler varsa özenle silmeye dikkat etmelisiniz.

Ayrıca sim ve pırıltı konusunda herkesin bir yeterlilik oranı vardır. Önerdiğim makyajı uygulayacak olanlara tavsiyem bir noktada fazla ışıltılı olduğunuzu düşünürsenizdiğer aşamaları mutlaka mat ürünler kullanarak tamamlayın. Herkesin pırıltılı ve simli makyaj ve ürünleri taşıma oranı aynı olmayabilir!

Bordo saçlarınızla harikalar yaratacak kıyafet tonları arasında yine makyajda önerdiğim tonlar olan yeşil, koyu mavi, lacivert, mor tonları ve beyaz yer alıyor.

Saçları koyu renk olanlar bu tonları kendileri elde etmeye çalışmasınlar bence, çünkü büyük ihtimalle sonuç ya frapan olmayan sönük ve belirsiz bir  olacak ya da daha fenası saçlarında homojen bir renkyakalayamayacaklar.

Tabii doğuştan kuaförlük becerisi ultra gelişmiş nadir arkadaşları bir köşeye ayırmak lazım! Maalesef herkes o yeteneğe sahip doğmuyor :)

Koyu renk saçları bordo ve vişneçürüğü renklerine çevirmek için mutlaka bir açma işlemi gerekecektir, açma işlemi ekstradan gerçekleştirilmese bile kuaförünüz boyanın içerisine biraz daha kuvvetli bir oksidan katacaktır bu nedenle marketten alacağınız boyalarla bu güçlü etkiyi elde edemez ve saçınızın dibiyle uçlarında aynı güzel tonu yakalayamazsınız.

Saçlarınız açık renk tonlarında ise şanslısınız vişne ve bordo tonları saçınızın tonundan daha koyu olduğu için evde kendiniz boyayarak da başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz!

2013 saç rengi modası (1)

2013 saç rengi modası (2)

2013 saç rengi modası (3)

2013 saç rengi modası (4)

2013 saç rengi modası (5)

2013 saç rengi modası (6) 2013 saç rengi modası (7) 2013 saç rengi modası (8)

2013 saç rengi modası (9)

2013 saç rengi modası (10)

 

Bir önceki yazımız olan 2013 Balık Etek Elbise Modelleri başlıklı makalemizde abiye elbise, abiye modelleri ve acı kahve rengi balık elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:patlcan moru sa rengi,visne curugu sac rengi,vine kzl sa rengi,vişne çürüğü saç,vine sa rengi,kızıl saç renkleri,vişne rengi saç boyası,vine r sa rengi,vişne çürüğü rengi tonu,vişne çürüğü rengine boya numara ları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>