Katlı Saç Kesim Modelleri


katlı saç kesimi (1)

Günümüzde moda ile birlikte  de sürekli değişim göstermekte. İlkbahar yaz sezonunda katlı saç kesimleri daha ön plana çıkmış gibi.  Buna rağmen saç kesiminde en önemli faktörlerden biriside yüzünüzün tipi, yüz tipine göre değişiklik göstermekte. Katlı saç kesiminde ise yüzünüzün tipine göre kat sıklığı ve katların bittiği noktalarda değişiklik gösterir. Saçınızın biçiminin kıvırcık yada düz olması, katlı saç kesimine engel değildir. Saçınızın kıvırcıklarının kabarmasını engelleyecek şekilde katlı saç kesimi yapılarak sizin rahat bir katlı saç modelini kullanmanız sağlanır. Düz saçlarda yapılan katlı saç kesiminde ise çok küçük hatalar bile kendini çok net gösterdiği için muhakkak bir kuaför eşliğinde katlı saç kesimi yaptırmalısınız.

Bugün sizler için katlı saç kesimlerinden oluşan bir dosya hazırladık. Görsellerimiz den kısa ya da uzun düz ya da dalgalı bir çok farklı katlı saç modeli bulabileceksiniz. Düz saçlarda katların başlangıç ve bitiş noktaları çok değişkenlik gösteriyor. Düz saçlarda yüz tipi uygunsa genellikle kahkülle başlanıyor ve saçın boyunca katlar uygulanıyor. Kakül kullanılmadığı takdirde saçlar uzunsa katlar genellikle çene altından başlıyor ve yine saç boyunca iniyor. Dümdüz saçlarda dümdüz kahküllerden sonra inen katlar gerçekten çok hoş görünüyor. Dalgalı saçlarda ise katlı kesime kulak ya da çene altından başlanıyor. Dalgalı modellerde kakül çok fazla tercih edilmemiş. Kaküller genellikle uzun kulak arkasına alınabilecek şekilde tasarlanmış. Kısa saçlarda da katlı kesimler gerçekten çok hoş duruyor. Özellikle kızıl kısa katlı saç kesimine bayıldım. Kısa saçlarda da katlı kaküller daha fazla göze çarpıyor. Bir dönem özellikle genç kızlar arasında üst kısımları kısa ve katlı alt kısımları uzun modeller kullanıyordu fakat artık çok fazla tercih edilmiyor.

 

 

katlı saç kesimi (1)

 

 

katlı saç kesimi (2)

 

 

katlı saç kesimi (2)

 

 

katlı saç kesimi (3)

 

 

katlı saç kesimi (4)

 

 

katlı saç kesimi (5)

 

 

 

katlı saç kesimi (6)

 

 

katlı saç kesimi (7)

 

katlı saç kesimi (9)

 

 

katlı saç kesimi (10)

 

 

katlı saç kesimi (11)

 

 

katlı saç kesimi (12)

 

 

katlı saç kesimi (13)

 

 

katlı saç kesimi (14)katlı saç kesimi (8)

 

Bir önceki yazımız olan Saç Rengine Göre Makyaj Yapımı başlıklı makalemizde esmer bayanlar için doğru makyaj, göz rengine göre doğru makyaj ve göz tipine göre makyaj yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:kat sa modelleri,katlı saç kesim modelleri,katlı saç modelleri,katl? sa? modelleri,katl? sa? kesim modelleri,aslan yelesi saç modeli,yhs-default,katl sa modelleri,katl kesim sa modelleri,aslan yelesi saç kesim modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>