Home / Sağlık / 2020 Yazına İncecik Girin

2020 Yazına İncecik Girin

2020 Yazına İncecik Girin

Yaz öncesi hepimizin tek istediği şey vücudumuzu inceltmektir. Fazla kilolarımızdan nasıl kurtulacağımızın derdi şimdiden hepimizi aldı bile. Yapmamız gerekeni bilmiyorsak yazımızı dikkatli okuyun!

Yaz öncesi yapılacak diyet türleri genelde hızlı diyet türleri olur. Bu hızlı diyetlerde eğer antioksidan ve suyu göz ardı ettiyseniz yanılıyorsunuz.

Antioksidanlar nelerdir?

Öğünlere koyabileceğimiz yoğurtlar , salatalar, gün içinde tüketeceğiniz meyveler ve yeterince su tüketimi bize antioksidanlar için yeterli bir besin kaynağıdır. Bunun için de gün içerisinde yeşil çay tarzı içecekleri de ekleyebilirsiniz.

Dikkat etmemiz gerekenler;

Tatlılar, alkol ve karbonhidratlara dikkat etmemiz gerekir. Eğer karbonhidrat almak zorundaysak yanında salata veya yoğurt olursa zararını aza indirebiliriz. Veya tatlı yemek isterseniz, üzerine tarçın atıp veya tok bir şekilde tatlıyı yersek zararını aza indirebiliriz. Zararından kastımız tatlıyı yedikten iki saat sonra birdenbire acıkma isteğinizin olacağıdır. Unutmayalım ki tatlı yemek kilo almamıza neden olabilir.

Yaz öncesi kilo vermek isterken yetersiz beslenmemeye dikkat etmeliyiz. Kilo verirken mevcut metabolizmamızı düşürmemiz kendimize yapacağımız en büyük kötülük olacaktır. Çünkü verdiğimiz kiloyu fazlasıyla geri almamıza neden olacaktır. Bu durumda kahvaltıyı her zamanki gibi iyi yapmamız büyük önem arz etmektedir. Örneğin 1 yumurta, 1 dilim peynir, 1 dilim ekmek, 1 porsiyon salata, 1 bardak süt gibi kesin yememiz gereken besinler vardır. Bunları şekerimiz düşmeden yememiz gerekir.

Yeterince su tüketin.

Her zaman olduğu gibi su tüketimine özen gösterin çok fazla su tüketmek sizin zararınıza değil yararınıza olacaktır. Su içmek boşaltım sisteminizi ve bağırsaklarınızı hızlı çalıştıracağı için zayıflamanıza da yardımcı olacaktır.

Egzersiz yapın!

Egzersizi doğru saatte ve doğru zamanda yapmanız gerekir. Örneğin aç iken egzersiz yaparsak en büyük hataya düşmüş oluruz. Tok iken egzersiz yaptığımızda da tokluğumuzu sindirimi yavaş besinler ile yapmalıyız ki egzersizin sonunda şekerimizin birden düşmesi tatlı ve karbonhidrat isteği ile karşı karşıya kalırız ki sonunda da yaktığımız tüm kalorileri egzersiz sonunda fazlasıyla geri alırız. Buda kilo vermek yerine kilo almamıza neden olur.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme

Ebeveyn olarak yaptığımız en önemli şeylerden biri çocuklarımıza sağlıklı beslenme alışkanlıkları öğretmektir. Bunu yapmanın en iyi …