Home / Sağlık / Grip ve Soğuk Algınlığına En İyi Doğal Tedavi

Grip ve Soğuk Algınlığına En İyi Doğal Tedavi

Soğuk algınlığı ve grip herkesin senede en az bir kere başına gelir. Kimi aşılarla tedavi yöntemi ararken, kimisi de ilaçlara yönlendirir kendini. Ama hiçbiri doğal bir tedavi değildir. Peki soğuk algınlıkları ve gripte nasıl doğal bir tedavi uygulanabilir? Tabi ki doğa bize herşeyin en iyisini sunmakta. İşte sizlere çok basit hazırlayabileceğiniz ama grip ve soğuk algınlıklarına karşı en iyi korunmayı sağlayan doğal bitkisel karışımın tarifi..

MALZEMELER :

– 1 adet kavanoz ( İlk denemenizde orta boy tercih edin)
– taze zencefil ( kavanozun yarısını dolduracak kadar – aktarlardan temin edebilirsiniz)
– 1 limon (rende veya dilimlenmiş)
– bal (zencefil ve limonu kavanoza koyduktan sonra, kavanozu dolduracak kadar)

YAPILIŞI :

Zencefilin kabuklarını soyun ve ister rendeleyin, isterseniz de dilimleyin. Kavanoza koyun ve rendelediğiniz limonu da ekleyin. Sonrasında kavanozu doldurana kadar bal ekleyin ve kavanozun kapağını sıkıca kapatın. Karışımı buzdolabına kaldırarak en az 1 hafta süreyle bekletin.

HAZIRLANIŞI:

Kullanırken; hazırladığınız karışımdan bir tatlı kaşığı kadar kupaya koyarak, üzerine sıcak su ekleyin ve karıştırın. Soğumadan içmeye özen gösterin (ilave limon dilimi de ekleyebilirsiniz).

Karışım buzdolabında 2-3 ay bekleyebilir. Daha fazla beklerse, tüketmemeniz önerilir.

Karışımı kendinizi kötü hissetmeye başladığınız gibi (burun akıntısı, halsizlik, gözlerde yanma, öksürme belirtileri) içerseniz, sizin için en iyisi olacaktır.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme

Ebeveyn olarak yaptığımız en önemli şeylerden biri çocuklarımıza sağlıklı beslenme alışkanlıkları öğretmektir. Bunu yapmanın en iyi …