Home / Moda / İç Giyim Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç Giyim Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bildiğiniz üzere son dönemde pek çok iç çamaşırı modeli çıktı. Ancak bazıları çok kalitesiz ve kullanılmaması gereken modellerdir.

Bayanlar iç çamaşırı modelleri seçerlerken çok dikkatli olmalılardır, zira son dönem kalite çok fazla düşmüş durumdadır. Modaya ayak uydurayım derken hasta veya sağlığınızın bozulmasını istemiyorsanız biraz dikkat iyi olacaktır.
İlk olarak giydiğiniz veya alacağınız iç çamaşırları %100 pamuklu kumaştan üretilmese bile en az bir %70 pamuk oranı bulunması gerekir. Kullanılan kumaş sentetik ve çok fazla dar olmamalıdır. Genellikle yapılan şeylerden biri ise gerçek bedenin altında iç çamaşırı alınmasıdır. Bir süre sonra belirli hastalıklar beden sebeplerinden ortaya çıkar. Orijinal bedeniniz ne ise o bedene göre iç çamaşırları alınmalıdır.

Göğüsleri sıkıştıran sütyen modelleri alınmamalı veya giyilmemelidir. Göğüslerin zarar görmemeleri için çoğunlukla pamuk bulunduran sütyen modelleri tercih edilmelidir. Yeni alınan çamaşırlar yıkanmadan önce vücut temasından kaçınılmalıdır. Naylon oranı çok fazla olan çamaşırlar kesinlikle tercih edilmemelidir. Mikroorganizmalar naylon üzerinde nemli ortamlarda daha hızlı ürerler.

Basit enfeksiyonlardan büyük hastalıklar doğabiliyor. Bu hastalıkları engellemek için hayatımızı oluruna bırakmak yerine önlemler almamız gerekiyor. Moda konusunda sürekli olarak moda diye kalitesiz çamaşırlar giyilmemelidir. Eğer moda ile ilgileniyorsanız aldığınız moda çamaşırın kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Bu konularda ne kadar çok hassas olursanız o kadar sağlıklı bir birey olursunuz.

Hakkında admin