Home / Sağlık / Kilolarınızdan Kurtulmak için 5 Önemli Tavsiye

Kilolarınızdan Kurtulmak için 5 Önemli Tavsiye

Kilolarınızın fazla olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sizce de kilolarınızdan kurtulmanın zamanı gelmedi mi? Sizler için fazla kilolarınızdan kurtulmak için biraz araştırdık ve bir derleme yaptık;

Kararlı olun; Kilolarınızdan kurtulmak için öncelikle kararlı olun, kararlı olun ki kilolarınızdan kısa sürede kurtulmanıza ilk adımı atmış olun. Plan yapın, egzersiz planını önceden hazırlayın ve bu planda kararlı olun ki zamanınızı boşa harcamamış olun.

Kahvaltı önemlidir; Güne başlarken iyi bir kahvaltı ile yola çıkın ki, gün boyu enerji seviyeniz zirvede kalsın. Kahvaltıda tahıllı ve az yağlı gıdalara ağırlık verin. Gün boyunca küçük öğünler tüketin ki yedikleriniz kiloya dönüşmesin.

Egzersiz yapın; Kahvaltıyı yaptıktan sonra en azından bir sabah yürüyüşü yapın ya da kısa bir koşu yapın ki kalori yakma seviyenizi hızlandırın. Yürüyüş ya da hafif tempolu bir koşunun yanı sıra kalorilerinizi hızlı yakmak için bisiklete binebilir ya d yüzmeyi tercih edebilirsiniz.

Diyet yapmayın; Sağlıksız diyet yapmaktansa diyet yapmamak en iyisidir. Ve her insanın metabolizması aynı olmayacağından her gördüğünüz diyet programını uygulamayın bu kilo vermenizin aksine kilo almanıza neden olacaktır.

Lif ve protein alımını arttırın; Lif ve protein içeren ürünleri almak kilo vermenizi hızlandıracaktır. Protein açısından zengin ürünleri tercih ederek kalori bakımından az, enerji açısından tasarruf yapabilirsiniz.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme

Ebeveyn olarak yaptığımız en önemli şeylerden biri çocuklarımıza sağlıklı beslenme alışkanlıkları öğretmektir. Bunu yapmanın en iyi …