Home / Makyaj / Pratik Güzellik İpuçları

Pratik Güzellik İpuçları

Mutlaka, her kadının kişiden kişiye farklılık gösterecek en güzel ve etkileyici olduğu bir noktası vardır. Bu nokta gözler, dudaklar, eller, yanaklar, çene… Yüzündeki ve vücudundaki bir çok bölgeden birisi olabilir. Kozmetik ürünleri ve makyaj yöntemlerinin öncelikli amacı, parlatıp, süsleyip olduğundan daha dikkat çekici hale getirmektir. Makyaj yaparken ve kozmetik malzemelerini tercih ederken gerçekten güzel olduğunuz ve güvendiğiniz bölgeleriniz için harcama yapmaktan kaçınmayın. Eğer gözleriniz renk ve şekil fark etmeksizin gerçekten güzelse far, sizin en etkili silahlarınızdan biri olacaktır. Etkili ve isteğinize uygun bir maskara gördüyseniz ve gözleriniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz farı bulduysanız etikete bakmamaya çalışın.

Makyaj, kadının güzelliğini sıfırdan alıp mümkün olan en üst seviyeye çıkarmak için yapılamaz. Makyajın en temel amacı; yüzde var olan güzelliği parlatıp ortaya çıkarmaktır. Kozmetiğin en minimal mucizelerini kullanarak vücudundaki en güzel bölgelerini ortaya çıkarmak fikrini bir kenara bırakarak, kendilerini sıfırdan yaratmak için uğraşan kadınların, makyaj dedikleri fiyaskoları günlük hayatta çok görmüşüzdür. Az ile çok şey elde edebilirsiniz. Aynaya baktığınızda kendi kendinize “Çok mu aşırı oldu?” diye bir soru sorarsanız, böyle bir düşünce aklınızdan geçerse bile, muhtemelen aşırı olmuştur.

Göz etrafındaki derinin altında yağ tabakası yoktur ve bu sebeple çok incedir. Doğal olarak zayıf olan bu bölge kırışmaya ve deforme olmaya en müsait bölgedir. Göz altı bölgesi de kırışmaktan ziyade daha çok şişkinlik ve torbalanma yaparak soruna katkıda bulunmayı tercih eder. Uzun süreli yorgunlukların ve uykusuzlukların, vücudumuzdaki en belirgin yansımaları olan göz altları, normal şartlar altında onun için ayırdığınız zamandan daha fazlasına ihtiyaç duyabilir. Göz altında oluşabilecek sorunlar için mutlaka bir göz altı kremi kullanmaya ve bunu düzeenli olarak uygulamaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede gereksiz şişkinlikler ve göz altı torbalarını minimuma indirebilirsiniz.

Cildinizin ihtiyacı olan nemi vücut kremi ile alabileceğiniz için, düzenli olarak vücut kremi kullandığınız durumlarda cildinizin daha yumuşak, daha parlak ve daha canlı olduğunu göreceksiniz. Doğal olarak bu görünüş sizin özgüveninizi çok daha olumlu seviyelere çıkaracaktır. Vücut losyonlarının ve kremlerinin kullanımın en ideal sonuçlarını duştan çıktıktan hemen sonra sürdüğünüz zamanda verecektir. Suyla belirli bir süre aralıksız temas ettiği için cilt, bünyesinde barındırdığı yağ oranında kayba uğrayacaktır. Yine suyun etkili olduğu konulardan birisi de dehidrasyonun ortadan kalkması olduğu için, banyodan sonraki an krem kullanmak için en uygun an olacaktır. Banyodan sonra sürülen krem hem nemin vücudunuzda kalmasını sağlar, hem de kaybedilen yağın bir bölümünü kazanmanıza yardımcı olur.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Güzellik rutinleri

1. Hiç dışarı çıkmadım ve çok fazla kişi olsa bile makyajımla yatmadım. Bunu yaparsanız, ertesi sabah …